Göster

BAŞKANIN MESAJI

Dünya Kadınlar Günü, dünya kadınlarının birlikte mücadele ve dayanışma günüdür. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gün... Devamını Oku

25.02.2021 18:58:15
BAŞKANIN MESAJI

Dünya Kadınlar Günü, dünya kadınlarının birlikte mücadele ve dayanışma günüdür. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, toplumsal eşitliğin sağlandığı yarınlar diliyorum.
 
Gerek dünyada gerekse de ülkemizde şiddet giderek artmaktadır. Bu şiddet ortamından en çok zarar gören kesimlerin başında yine kadınlarımız gelmektedir. Bu şiddet her gün onlarca kadınımız aramızdan almakta, yüzlerce kadınımızın sosyal travmalar yaşamasına neden olmaktadır. 
 
Bu nedenle şiddete ve elbette kadına yönelik şiddetin her türüne hayır diyor, tüm toplumu bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum.

Kadınların özgür ve eşit olmadığı her durumda erkekler de özgür ve eşit olamayacaktır. Bu nedenle, her durumda ve her ortamda, her türlü cinsiyet eşitsizliğine karşı çıkıyor,  Başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm insanlık için toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, özgür, eşit, demokratik bir yaşam diliyorum.