Göster

Güney YILMAZ

Değerli meslektaşlarım ve meslek mensubu adaylarımız; Mesleğimiz özellikle son yıllarca oldukça zorlu süreçlerden geçmekte... Devamını Oku

22.01.2020 16:18:29
Güney YILMAZ

Değerli meslektaşlarım ve meslek mensubu adaylarımız;

Mesleğimiz özellikle son yıllarca oldukça zorlu süreçlerden geçmektedir. Teknolojik gelişmelerin ve digitalleşmenin artması ile birlikte iş ve işlemlerin kolaylaşması beraberinde iş yükünün artmasını, ofise bağımlılığı ve diğer taraftan mevzuatın sürekli değişmesini ve hatta yap-boz tahtasına dönüşmesini beraberinde getirdi.

Oysa teknolojik gelişmelerin insan yaşamını kolaylaştırdığını biliyoruz. Aslında bu gelişmeler muhasebe mesleğinde de kolaylıklar getirebilecekken; görüşlerimize yer yer başvurulmaması, yer yer görüşlerimizin dikkate alınmaması, siyasi ve ekonomik sorunlar ve daha birçok nedenden ötürü mevzuat karmaşası ve iş yükünün sürekli artması bizlere reva görülmüştür.

Sorunlarımız günden güne artmaktadır. Diğer taraftan bu sorunlara karşı etkili ve yekpare bir mücadele yürütülememektedir. Bu anlamda asıl önceliğimiz sorunlarımızın çözümü için her çabayı desteklemek, atılan adımların sayısını artırmak ve birlikte hareket etmek olacaktır.

Mesleğimiz ve geleceğimiz için birlikte hareket etmeli, yeni çözümler, yeni yollar üretmeliyiz.

Sizlere saygılarımı sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.