2022 döneminde uygulanacak asgari ücret tarifesi, 30.12.2022 tarih ve 32059 sayılı Resmî Gazete’de (2. mükerrer) yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Ancak, Odamız Yönetim Kurulu’nun 18.07.2023 tarihli kararı ile enflasyondan kaynaklanan artışların tarifeye yansıtılmasına karar verilmiş olup, tarifedeki ücretlere 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere % 50 oranında enflasyon farkı yansıtılmıştır. Bu ücret tarifesi Adana ili sınırları içinde uygulanacak asgari ücretleri göstermektedir.

2023 Yılı Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesi ve Ofis Görselleri

2023 yılı için belirlenen Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifemizi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. (Adana için gerekli ücret hesaplamaları yapılmıştır.)

2023-Yili-2-donem-Mali-Musavirlik-Asgari-Ucret-Tarifesi

“Mali Müşavirlik hizmetlerimiz için yasal ASGARİ ÜCRET tarifesinin altında iş kabul edilmez, hizmet verilmez.” görselini buradan indirebilirsiniz.

“Sözleşme ile belirlenen Mali Müşavirlik hizmetlerimiz dışında kalan tüm DANIŞMANLIK hizmetleri ücrete tabidir.” görselini buradan indirebilirsiniz.

Üyelerimiz Tarife ve Görselleri Odamız irtibat ofisinden temin edebilirler.

Asgari Ücret Tarifesi altında kesinlikle iş kabul edilmemelidir. SMMM Disiplin Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre Asgari Ücret Tarifesi altında iş kabul etmek yasaktır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yayınlanan Ücret Tarifesine buradan ulaşabilirsiniz.

e-Deftere / Berat Gönderme işlemlerine tabi olan işletmelerde uygulanacak Mali Müşavirlik asgari ücreti….

(linki: https://adanasmmmo.org.tr/e-deftere-berat-gonderme-islemlerine-tabi-olan-isletmelerde-uygulanacak-mali-musavirlik-asgari-ucreti/)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz