2024 döneminde uygulanacak asgari ücret tarifesi, Odamız Yönetim Kurulu’nun 10.01.2024 tarihli kararı ile 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yukarıdaki şekilde belirlenmiştir. Bu ücret tarifesi Adana ili sınırları içinde uygulanacak asgari ücretleri göstermektedir.

2024 Yılı Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesi ve Ofis Görselleri

2024 yılı için belirlenen Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifemizi aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. (Adana için gerekli ücret hesaplamaları yapılmıştır.)

“Mali Müşavirlik hizmetlerimiz için yasal ASGARİ ÜCRET tarifesinin altında iş kabul edilmez, hizmet verilmez.” görselini buradan indirebilirsiniz.

“Sözleşme ile belirlenen Mali Müşavirlik hizmetlerimiz dışında kalan tüm DANIŞMANLIK hizmetleri ücrete tabidir.” görselini buradan indirebilirsiniz.

Üyelerimiz Tarife ve Görselleri Odamız irtibat ofisinden temin edebilirler.

Asgari Ücret Tarifesi altında kesinlikle iş kabul edilmemelidir. SMMM Disiplin Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre Asgari Ücret Tarifesi altında iş kabul etmek yasaktır.

e-Deftere / Berat Gönderme işlemlerine tabi olan işletmelerde uygulanacak Mali Müşavirlik asgari ücreti….

(linki: https://adanasmmmo.org.tr/e-deftere-berat-gonderme-islemlerine-tabi-olan-isletmelerde-uygulanacak-mali-musavirlik-asgari-ucreti/)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz