28 EKİM 2022 TARİHİNE KADAR UZATILMIŞTIR

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) – Türkiye misyonu, COVID-19 pandemi sürecinden olumsuz etkilenen, özellikle Mikro, Küçük ve Orta büyüklükteki işletmelerin toparlanmalarına ve güçlenmelerine destek olmaya yönelik bir program geliştirmiştir.

Bu çerçevede IOM; Adana’da Mikro, Küçük ve Orta büyüklükteki işletmelerin ekonomik yenilenmelerine katkı sağlamak amacıyla “İşletme Geliştirme Fonu” (İGF) başvuru çağrısına çıkmıştır. Program dahilinde IOM, işletmelere nakit hibe desteğinde bulunmayı planlamaktadır. Hibe desteği, işletme ihtiyaçlarının karşılanmasına ve yeni iş imkanlarının yaratılmasına yönelik olarak hazırlanacak iş planı değerlendirilerek belirlenecektir.

Başvuru sahiplerinin “İlgi Beyanı” formunda verdiği bilgiler detaylı olarak incelenecek ve gerekli bulunan durumlarda başvurularına dair geri bildirim yapılacaktır. İkinci aşamada ilk başvurusu uygun bulunan adaylardan beyanlarını destekleyecek dökümanlar ile birlikte tam bir iş planı sunmaları beklenecektir.

Tüm başvuru sahipleri, “İlgi Beyanı” formunda istenilen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde iletmeli ve aşağıda belirtilen minimum uygunluk kriterlerini karşılamalıdır.

IOM İGF başvuru çağrısı, aşağıdaki kriterleri karşılayan Mikro, Küçük ve Orta büyüklükteki işletmelere açıktır:

Öncelikli sektörler:

•             5 ila 50 arasında çalışana sahip olmak

•             Adana’da kayıtlı ve faaliyet gösteriyor olmak

•             En az 3 yıldır faaliyet gösteriyor olmak

•             Firma sahibinin ya da sahiplerinin Türkiye vatandaşı ya da göçmen olması

•             Firma bünyesinde resmi, kayıtlı Türkiye vatandaşı ve göçmen çalışanların olması

Hibe tutarına, ayrıntılı bilgiye, başvuru dökümanlarına ve başvuru linkine buradan ulaşabilirsiniz:

https://turkiye.iom.int/procurement-notices

(TD-GZT-2022-0482 – Development of IOM Turkey’s Enterprise Development Fund (EDF) yazan dosya)

Son Başvuru Tarihi:

Başvuru yapacak işletmelerin, gerekli formları imzalı şekilde en geç 28 Ekim 2022 (saat 13:00) tarihine kadar iomturkeytenders@iom.int adresine konu kısmında “TD-GZT-2022-0482” kodunu kullanarak iletmesi gerekmektedir.

İletişim için:

Başvuru yapacak işletmeler, başvuru ve program hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulması halinde sorularını 27 Ekim 2022 (saat 18:00) tarihine kadar ProcSupportGZT@iom.int mail adresine iletebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz