TÜRMOB tarafından 27.04.2021 tarih ve 2816 sayılı yazı ile tüm beyanname ve bildirimlerin Genel Mücbir Sebep kapsamında alınması talebi Hazine ve Maliye Bakanlığı’na iletildi. İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

  • TÜRMOB tarafından yapılan yasal değerlendirmede Mali Müşavirlerin ve çalışanlarının hizmet verdikleri müşterilerine gidebilmesi önünde bir engel olmadığı belirtilmiştir.
  • Üyelerimiz TürmobKart’larını, çalışanları ise SGK belgelerini ve kaşeli-imzalı Görev Belgesini yanlarında bulundurmalıdırlar. Bu Görev Belgesi 7 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerlidir. Görev Belgesini buradan indirebilirsiniz.
  • 7 Mayıs 2021 sonrası; İçişleri Bakanlığı’nın 02.05.2021 tarihli Genelge‘sine göre çalışanların yanısıra işyeri sahiplerinin ve kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlarında e-Devlet üzerinden Görev Belgesi almaları zorunludur. Dolayısıyla 8 Mayıs 2021 tarihine kadar Mali Müşavirlerin ve çalışanlarının e-Devlet üzerinden Görev Belgesi almaları gerekmektedir.
  • 65 yaş ve üzeri meslektaşlarımız da kısıtlamalardan muaf olacaklardır.
  • Seyahat izin belgesi alınmadan şehirlerarası seyahat kesinlikle yasaktır. Şehir dışındaki müşterilere gidebilmek için izin alınmalıdır.

Yukarıdaki açıklamaların yer aldığı Türmob yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz